کارمزد تراکنش بیت کوین چقدر است؟

کارمزد تراکنش ها بر اساس تفاوت بین مقدار بیت کوین (BTC) ارسال شده و دریافتی محاسبه می شود.

کارمزد تراکنش بیت کوین نشان دهنده این است که کاربر می خواهد تراکنش با چه سرعتی روی بلاک چین تایید شود زمانی که یک ماینر یک بلوک جدید را در بلاک چین تایید می کند، تمام تراکنش های موجود در آن نیز تایید می شود.

به محض تایید شدن بلوک جدید، ماینر کارمزد تراکنش و یارانه بلوک مربوط را دریافت می کند. مجموع کارمزد تراکنش ها و یارانه بلوکی، جایزه ای است که بلوک اعطا می کند.

از آنجایی که اعتبارسنجی بلاک‌های جدید مستلزم کار محاسباتی و انرژی زیادی است، استخراج ‌کنندگان بیشتر انگیزه دارند تا با افزایش هزینه‌های تراکنش، اعتبار بلاک‌های جدید را حفظ کنند. حفظ امنیت شبکه مستلزم نگه داشتن  ماینرها در بازار است و کارمزد تراکنش نقش مهمی ایفا می کند. برای اطلاعات بیشتر درباره زمان تایید تراکنش بیت کوین کلیک کنید.

تایید کارمزد تراکنش بیت کوین

کارمزد تراکنش بیت کوین در معاملات چگونه تعیین می شود؟

محسابه کارمزد تراکنش بیت کوین  بر اساس حجم داده های تراکنش و تراکم شبکه است. مقدار داده و اطلاعاتی که یک بلوک می تواند در خود جای دهد، معادل 4 مگابایت است، همچنین تعداد تراکنش های قابل اجرا در یک بلوک محدود است پس برای اینکه یک تراکنش بزرگتر انجام شود، باید داده های بلوک بیشتری فر اهم شود. بنابراین برای تراکنش های مهم معمولا هربایت شارژ می شوند.

در ارسال تراکنش زمانی که از کیف پول بیتکوین استفاده می کنید، گزینه ای برای انتخاب نرخ کارمزد در کیف پول وجو دارد این هزینه به ازای هر واحد دیتا، یک ساتوشی در نظر گرفته می شود یعنی در هر بیت کوین معادل 100 میلیون ساتوشی وجود دارد. که در بلاک چین، توسط تراکنش های شما مصرف می شود. در نهایت برای محسبه ی کارمزد، این نرخ در اندازه تراکنش شما ضرب می شود، پس از انجام این محاسبه نرخ کل کارمزدی که ملزم به پرداخت هستید به دست می آید.

اگر برای تایید تراکنش خود عجله داشته باشید، نرخ کارمزد شما بسیار متفاوت خواهد بود. اما اگر عجله ای در این کار ندارید، با پرداخت 2 sats/vByte، می توانید طی یک روز الی یک هفته تراکنش خود را تایید کنید

کارمزد تراکنش تا حد زیادی به این بستگی دارد که کاربر با چه سرعتی تقاضای تایید تراکنش خود را دارد.

توجه داشته باشید که یک تراکنش بلافاصله پس از آغاز، وارد mempool می شود.

ممپول کارمزد تراکنش بیت کوین

ممپول (mempool): معاملاتی که هنوز در بلاک چین قرار نگرفته اند و در حافظه فرار ذخیره شده اند.

تراکنش ها پس از تایید شدن، از mempool خارج شده و در بلاک چین قرار میگیرند. در واقع این ماینر ها هستند که انتخاب می کنند کدام تراکنش را تایید کنند. زمانی که تعداد زیادی تراکنش عقب افتاده وجود داردکه منتظر تایید هستند، ماینر ها انگیزه بیشتری برای تایید تراکنش هایی دارند که کارمزد بیشتری دارند

صرافی های بیت کوین که پل ارتباطی بین خریدار و فروشنده هستند 2 راه برای محاسبه کارمزد دارند:

  1. کارمزد ثابت و روتین برای هر تراکنش
  2. درصدی از حجم کل تراکنش ها در بازه زمانی خاص (برای مثال در 30 روز گذشته

قیمت آنلاین ارز دیجیتال بیت کوین (BTC)

خرید و فروش کریپتو کارنسی بیتکوین در حال حاضر در بازار های معاملاتی با قیمت لحظه ای 3/002/071/076 تومان انجام می شود. مارکت کپ ارز دیجیتال ببیت کوین 58/939/247/149/686/112 است که این رمز ارز محبوب را با حجم معاملاتی روزانه 1/353/090/087/200/646 تومان در رتبه

از بازار قرار داده است بالاترین قیمت رمز ارز BTC معادل 0.00000000000000 دلار د رتاریخ February 20, 2024 بوده است. قیمت بیتکوین در بازه زمانی های اخیر با تغییراتی همراه بوده است که شرح این تغییرات به این گونه بوده است: تغییرات قیمت ارز دیجیتال بیت کوین در 1 ساعت -0.22% کاهشی، در 7 روز 4.54% کاهشی و در 30 روز 0.00% کاهشی بوده است.

منبع: https://cointelegraph.com/explained/why-is-my-bitcoin-transaction-unconfirmed

مقالات مرتبط رو حتما ببینید

نظر شما برای ما با ارزشه