تاریخچه بیت کوین چیست؟

تاریخچه بیت کوین به این گونه است، این ارز دیجیتالی توسط یک برنامه نویس کامپیوتری ناشناس یا گروهی از برنامه نویسان معروف به ساتوشی ناکاموتو در سال 2009 ایجاد شده است. صاحبان بیت کوین می توانند از وب سایت های مختلف برای تجارت آنها با ارزهای فیزیکی مانند دلار آمریکا یا یورو استفاده کنند یا می توانند آنها را با کالا و کالا مبادله کنند. خدمات از تعدادی فروشنده

ناکاموتو نگران بود که ارزهای سنتی بیش از حد به قابلیت اعتماد بانک‌ها وابسته هستند تا به درستی کار کنند. ناکاموتو ارز دیجیتالی به نام بیت کوین را پیشنهاد کرد که می‌تواند به عنوان وسیله مبادله بدون اتکا به هیچ نهاد مالی یا دولت عمل کند. این پیشنهاد در اکتبر 2008 در مقاله ای که در وب سایت بیت کوین منتشر شد، که در آگوست 2008 تأسیس شده بود، ارائه شد.

تاریخچه بیت کوین و امنیت

در طول تاریخچه بیت کوین امنیت آن چگونه بوده است؟

آنچه در تاریخچه بیت کوین قابل توجه است، این است که، بیت کوین به رمزنگاری کلید عمومی متکی است، که در آن کاربران یک کلید عمومی دارند که برای دیدن همه در دسترس است و یک کلید خصوصی که فقط برای رایانه هایشان شناخته می شود. در تراکنش بیت کوین، کاربرانی که بیت کوین دریافت می کنند، کلیدهای عمومی خود را برای کاربرانی که بیت کوین ها را انتقال می دهند، ارسال می کنند.

کاربرانی که سکه ها را انتقال می دهند با کلید خصوصی خود امضا می کنند و سپس تراکنش از طریق شبکه بیت کوین منتقل می شود. به طوری که هیچ بیت کوینی را نمی توان بیش از یک بار در یک زمان خرج کرد، زمان و مبلغ هر تراکنش در یک فایل دفتری که بر روی شبکه وجود دارد، ثبت می شود.

تاریخچه بیت کوین و احراز هویت

آیا هویت کاربران در طول معاملات بیت کوین قابل شناسایی است؟

 چیزی که در طول تاریخچه بیت کوین ثبت شده، هویت کاربران نسبتا ناشناس باقی می ماند، اما همه می توانند ببینند که بیت کوین های خاصی منتقل شده اند. تراکنش ها در گروه هایی به نام بلوک کنار هم قرار می گیرند. بلوک ها در یک توالی زمانی به نام بلاک چین سازماندهی می شوند.

بلوک ها با استفاده از یک پروسه ریاضی، تک به تک به زنجیره اضافه می شوند که ربودن زنجیره بلوکی را برای یک کاربر بسیار دشوار می کند. فناوری بلاک چین که زیربنای بیت کوین است، توجه قابل توجهی را به خود جلب کرده است، حتی از سوی افراد شکاک به بیت کوین، به عنوان مبنایی برای اجازه ثبت اسناد و تجارت قابل اعتماد بدون یک مرجع مرکزی.

مقالات مرتبط رو حتما ببینید

نظر شما برای ما با ارزشه