بیتکوین

بیتکوین ارزی دیجیتال است که از آن می توان برای خرید کالا به صورت ناشناس استفاده کرد. علاوه بر این، برای پرداخت‌های بین‌المللی آسان و ارزان هستند، زیرا بیت‌کوین به هیچ کشوری وابسته نیست یا مشمول مقررات نمی شود. کسب و کارهای کوچک ممکن است آنها را دوست داشته باشند زیرا هیچ هزینه ای برای کارت اعتباری وجود ندارد. برخی از افراد بیتکوین را فقط به عنوان سرمایه گذاری می خرند، به این امید که ارزش آن افزایش یابد.

خرید بیتکوین

بسیاری از بازارها به نام «صرافی‌های بیت‌کوین» به مردم اجازه می‌دهند تا با استفاده از ارزهای مختلف بیت‌کوین بخرند یا بفروشند. صرافی های معتبری در داخل یا خارج از ایران وجو دارند که خرید و فروش ارزهای دیجیتال را برای متقضیان امکان پذیر می کنند. برخی از این صرافی ها برای حسن انجام کار، امتیاز های خاص برای کاربران در نظر می گیرند، برای مثال صرافی COINEX  به مناسبت چهارمین سالگرد تاسیس خود در سال  2021 ، هدایا و امتیاز های ویژه ای از جمله تخفیف در کارمزد و اعطای مقداری رایگان از ارز CET  را به کاربران خود اعطا کرد. همچنین صرافی اکسچنج لند نیز در راستای خدمتگذاری به کاربران عزیز شرایط ویژه ای فراهم کرده است تا کاربران در بستری امن و پربازده اقدام به خرید و فروش رمز ارزها کنند. برخی از این خدمات و امتیاز ها در تصویر زیر برای شما به نمایش گذاشته شده است.

خرید بیتکوین

استخراج بیتکوین

مردم برای استخراج بیتکوین با استفاده از رایانه برای حل پازل های پیچیده ریاضی رقابت می کنند. بیت کوین به این صورت ایجاد می شود. در حال حاضر، تقریباً هر 10 دقیقه به برنده 12.5 بیت کوین پاداش داده می شود.

فروش بیتکوین

در فروش بیتکوین اگرچه هر تراکنش بیت کوین در یک گزارش عمومی ثبت می شود، با این وجود هیچ نامی از خریدار و یا فروشنده فاش نمی شود. در حالی که این کار تراکنش های کاربران بیتکوین را خصوصی نگه می دارد، اما به آنها اجازه می دهد هر چیزی را بدون ردیابی به راحتی بخرند یا بفروشند. به همین دلیل است که به ارز انتخابی برای افرادی که به صورت آنلاین مواد مخدر یا سایر فعالیت های غیرقانونی خریداری می کنند، تبدیل شده است.

آینده بیتکوین

آینده بیت کوین زیر سوال است؟

درباره آینده بیتکوین هیچ کس نمی داند سرنوشت بیت کوین چه خواهد شد. این عمدتا غیرقانونی است، اما برخی از کشورها مانند ژاپن، چین و استرالیا شروع به سنجش مقررات کرده اند. دولت ها نگران مالیات و عدم کنترل آنها بر ارز هستند. در حال حاضر در بسیاری از کشور ها از جمله ایران خرید و فروش رمز ارز بیتکوین کاملا قانونی بوده و منافاتی با قوانین ندارد.