ارز دیجیتال بیت کوین کش چیست؟

قیمت لحظه ای ارز دیجیتال بیت کوین کش: 15/755/524 تومان
حجم خرید و فروش روزانه رمز ارز بیت کوین کش: 14/241/452/182/747 تومان
مارکت کپ ارز مجازی بیت کوین کش: 309/549/561/931/569 تومان
وضعیت کنونی برای فروش کریپتو کارنسی بیت کوین کش: افزایشی

خرید رمز ارز مجازی بیت کوین کش (BCH) در بازارهای معاملاتی ارزهای دیجیتال، ما در این قسمت سعی داریم با نمایش قیمت لحظه ای کریپتو کارنسی بیت کوین کش BCH و دیگر اطلاعات مربوط به شما کمک کنیم تا با خرید ارز دیجیتال بیت کوین کش BCH و فروش به موقع آن، سود دوچندان به دست آورید.

بیت کوین کش با نماد اختصاری BCH یک ارز دیجیتال است که با مارکت کپ حدود 5,337,245,456 دلار میلیون دلار، در رتبه 19 بازار قرار داشته و سهم 19,647,050 BCH از کل بازار را در اختیار دارد. در خرید کریپتو کارنسی بیت کوین کش BCH هر واحد از آن در این لحظه، با احتساب نرخ تتر 1 دلار، معادل 272 دلار دلار معامله می شود و خرید و فروش ارز مجازی با حجم مبادلات روزانه به مقدار 245,550,746 دلار انجام می شود. قیمت لحظه ای رمز ارز مجازی بیت کوین کش BCH معادل 0.90% و تغییرات قیمت آن در ۲۴ ساعت اخیر به صورت افزایشی بوده است. با مشاهده صفحه کوین مارکت کپ از وضعیت ارزهای دیگر مطلع شوید.

ارز دیجیتال بیت کوین کش چیست؟

بیتکوین کش یک فورک از بیتکوین هست، یک سیستم نقدی الکترونیکی همتا به همتا که با پرداخت سریع، هزینه های خرد، حریم خصوصی و ظرفیت بالای معاملات (بلوک های بزرگ تر) تبدیل به یک پول جهانی سالم می شود. بنابراین بیتکوین کش، بر خلاف بیتکوین برای هزینه های روزمره استفاده می شود.

منظور از فورک چیست؟

زمانی که کاربران یک بلاکچین بر سر عملکرد آن به اختلاف نظر میرسن و تصمیم به جدا شدن از شبکه و تغیرات (بروز رسانی) بر روی شبکه اصلی می گیرند. در اصطلاح فورک اتفاق می افتد که در نهایت بلاکچین مورد نظر به دو بخش تقسیم می شود.

در آگوست 2017، کاربران بیتکوین به دلیل نگرانی در مورد مقیاس پذیری شبکه تصمیم گرفتند بلاکچین بیتکوین را به دو قسمت تقسیم کنند و حاصل این فورک ارز دیجیتال (بیتکوین کش) شد. همه دارندگان بیتکوین در زمان فورک (بلوک 478،558)، به طور خودکار صاحب بیتکوین کش شدند.

بیت کوین کش ، با نماد اختصاری (BCH) در زمان نگارش این مقاله جایگاه بیستم مارکت را به خود اختصاص داده.

در ادامه همراه ما باشید تا با نحوه کار بیتکوین کش آشنا شوید.

بیتکوین کش چگونه کار می کند؟ 

بیتکوین کش، به عنوان یک ارز دیجیتال غیرمتمرکز، نیازی به شخص ثالث مورد اعتماد و هیچ بانک مرکزی ندارد. برخلاف پول سنتی فیات، بیتکوین کش به واسطه های پولی مانند بانک ها و پردازنده های پرداخت وابسته نیست.

دولت ها یا سایر شرکت های متمرکز نمی توانند معاملات را سانسور کنند. همین طور، وجوه قابل توقیف یا مسدود شدن نیستند زیرا اشخاص ثالث مالی هیچ کنترلی بر شبکه بیتکوین کش ندارند.

داستان پیدایش بیتکوین کش

داستان پیدایش بیتکوین کش از ارتقا SegWit (Segregated Witness) شروع می شود، که برای اولین بار در سال 2015 برای بیتکوین پیشنهاد شد. در واقع با افزایش حجم بلاک های بیتکوین از (1 مگابایت) به (32 مگابایت) مشکل مقیاس پذیری بیتکوین را حل می کرد.

به این صورت که با افزایش حجم هر بلاک تعداد تراکنش های هر بلاک هم بیشتر می شود و درنتیجه باعث افزایش سرعت و زمان در تراکنش های شبکه می شود. اما در آن زمان این پیشنهاد با مخالفت های زیادی رو به رو شد.

دو سال بعد از معرفی این برنامه در سال 2017، لایتکوین به دلیل شباهت به بیتکوین اعلام کرد که از این ارتقا پشتیبانی می کند تا بتواند در کنار سرعت بیشتر در ساخت بلاک ها، حجم بیشتری از بلاک ها را هم داشته باشد.

با ارتقا موفقیت آمیز لایتکوین، تعدادی از کاربران بیتکوین دست از مخالفت برداشتند و تصمیم گرفتن برنامه SegWit را بر روی بلاکچین بیتکوین هم اجرا کنند. اما باز هم تعدادی مخالف این ارتقا بودند و منجر به هارد فورک دوم در بلاکچین بیتکوین شد.

حاصل ارتقا SegWit (هارد فورک) در شبکه بلاکچین بیتکوین، ارز دیجیتال بیتکوین کش شد، تا بتواند خواسته های یک سیستم پرداخت جهانی را برآورده کند.

عرضه نا محدود بیتکوین کش

عرضه بیتکوین کش هم همانند بیتکوین محدود به 21.000.000 کوین هست، که این موضوع به شدت آن را کمیاب می کند و از تورم در این سیستم مالی جلوگیری می کند.

همین طور کارمزد معاملات در شبکه بیتکوین کش به مراتب کمتر از شبکه بیتکوین هست و معاملات با سرعت بیشتری انجام می شود. هرکسی می تواند پرداخت های Bitcoin Cash را با تلفن هوشمند یا کامپیوتر خود انجام دهد.

الگوریتم اجماع اثبات کار (PoW)

بیتکوین کش در مدل اجماع هم مانند بیتکوین عمل می کند و از الگوریتم اجماع اثبات کار استفاده می کند. در این مدل تراکنش های جدید بیتکوین کش طی فرایندی به اسم ماینینگ تایید می شوند و بلاک های جدید به شبکه اضافه می شوند.

ماینرها برای تایید تراکنش ها از قدرت محاسباتی دستگاهای ماینینگ استفاده می کنند تا بتوانند معادلات پیچیده را حل کنند. اگر جواب آنها درست باشد و بلوک ساخته شده مورد پذیرش شبکه قرار بگیرد، بابت این کار پاداش (دستمزد) در قالب بیتکوین کش تازه ساخته شده دریافت می کنند. بعد از دریافت بیتکوین کش  می توانند آن را در بازار بفروشند یا نگه داری کنند.

با افزایش قیمت بیتکوین کش در بازار، ماینرهای بیشتری انگیزه پیدا می کنند که نرخ هش بیشتری را برای ساخت بلوک های جدید استفاده کنند تا مورد پذیرش شبکه بیتکوین کش قرار بگیرد. همین طور این امر باعث افزایش و توزیع نرخ هش می شود و به دنبال آن امنیت شبکه به دلیل اینکه دیگر یک ماینر نمی تواند شبکه را به تنهایی کنترل کند زیاد می شود.

هر کسی می تواند بیتکوین کش را استخراج کند، استخراج توسط سخت افزارهای تخصصی به اسم تجهیزات ماین نیاز دارد که می توان آنها را خریداری یا اجاره کرد.

ماینرها همچنین باید یک نرم افزار کامل گره (با اکثریت ماینرهایی که در حال حاضر بیتکوین کش را اجرا می کنند) داشته باشند تا بتوانند بلوک بسازند و به بقیه شبکه بیتکوین کش متصل شوند.

استخراج می تواند به طور مستقل انجام شود، اما ماینرها به دلیل اینکه نرخ هش خود را با هم جمع کنند و به طور متناسب در پاداش بلوک به دست آمده سهیم شوند یک استخر تشکیل می دهند.

بیتکوین کش علاوه بر پرداخت همتا به همتا بین افراد، موارد استفاده مختلفی دارد در اینجا به تعدادی از آن می پردازیم:

  1. یک روش پرداخت در فروشگاهای آنلاین: بیتکوین کش، در خرید هایی که به صورت آنلاین انجام می شود کاربرد زیادی دارد.
  2. کارمزد کم می تواند اقتصاد جدیدی را در معاملات خرد به وجود آورد.
  3. استفاده در شبکه های اجتماعی: از بیتکوین کش می توان برای اطلاع رسانی به تولید گنندگان محتوا و پاداش به کاربران استفاده کرد.
  4. بیتکوین کش می تواند هزینه ها و زمان تسویه حواله های بین فردی و تجارت های جهانی را کاهش دهد.
  1. ساخت توکن: بیتکوین کش قابلیتی را در اختیار کاربران خود قرار می دهد که به ‌واسطه آن هر کسی با استفاده از پروتکل دفتر کل توزیع شده می تواند بر روی شبکه توکن ایجاد کند.
  1. ساخت قرارداد های هوشمند
  2. پرداخت های خصوصی با استفاده از ابزارهایی مانند CashShuffle و CashFusion.

مقالات مرتبط رو حتما ببینید

نظر شما برای ما با ارزشه